برای اولین بار در جهان، مجوز سیستم کنترل موتور اصلی دریایی همراه با گواهینامه Cyber Safety تجهیزات توسط موسسه رده بندی ABS برای Nabtesco صادر گردید

برای اولین بار در جهان، مجوز سیستم کنترل موتور اصلی دریایی همراه با گواهینامه Cyber Safety تجهیزات توسط موسسه رده بندی ABS برای Nabtesco صادر گردید

۱۴۰۱/۱۲/۲۶     11:05

پس از آزمایش نمونه اولیه در ژانویه 2023، موسسه رده بندی ABS اولین گواهینامه ایمنی سایبری ارزیابی طراحی محصول (PDA) را برای موتور اصلی دریایی سری M-800 و سیستم های کنترلی آن ساخته شرکت Nabtesco، صادر کرد.

پاتریک رایان معاون ارشد ABS و مدیر ارشد فناوری این موسسه گفت:

"امروزه در عملیات مرتبط با کشتی‌ها، قطعات بیشتر و بیشتری به سیستم‌های فعال دیجیتالی متصل و متکی بوده که ریسک‌ها و آسیب‌پذیری‌های جدیدی را وارد زنجیره تأمین دریایی می‌کند. با بررسی اولیه ریسک های موجود در تک تک سطوح اجزا و تجهیزات، سازندگان می‌توانند به کاهش تأثیرات منفی احتمالی کمک کنند. دریافت گواهینامه ارزیابی طراحی محصول (PDA) مذکور توسط شرکت Nabtesco نشانگر تعهد آنها به امنیت سایبری است."

به تازگی موسسه ABS ضمن بررسی اجزای مختلف سری M-800 از جمله واحد میکرو کامپیوتر آن که یک سیستم کنترل برای موتورهای دیزل، توربین و همچنین قطعات مربوطه در سیستم کنترل از راه دور بوده، تأییدیه آن را اعطا کرده است.

یوکیهیرو میزوتانی رئیس شرکت سیستم‌های کنترل دریایی نابتسکو اذعان کرد:

"ریسک های امنیت سایبری همچنان در حال افزایش و پیچیده تر شدن هستند، به همین دلیل علاوه بر این که تجهیزات ما باید مطابق با آخرین استانداردها و الزامات صنعتی طراحی و ساخته شوند؛ به همان ترتیب لازم است در برخی جهات از آن فراتر نیز روند. گواهینامه سیستم کنترل از راه دور ABS ما را قادر می‌سازد که نیاز روزافزون به تجهیزات ایمن سایبری را برآورده کرده و چه خود و چه مشتریانمان را برای الزامات یکپارچه بعدی IACS در مورد امنیت سایبری UR E26 و E27 آماده کنیم."

 علاوه بر PDA، نابتسکو همچنین تأییدیه ارائه‌دهنده خدمات را از ABS برای ایمنی سایبری در ژانویه 2021 دریافت کرد.

منبع:

  1. news.cision
نویسنده, ادمین
ادمین
مهندس دریا و نویسنده مرین تاپیکس