یک کشتی تحقیقاتی با سوخت هیدروژن تحت نظارت موسسه رده بندی ABS ساخته می‌شود

یک کشتی تحقیقاتی با سوخت هیدروژن تحت نظارت موسسه رده بندی ABS ساخته می‌شود

۱۴۰۱/۱۲/۰۸     12:19

یک کشتی تحقیقاتی با سوخت هیدروژنی به سفارش موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو تحت کلاس ABS ساخته خواهد شد.

این کشتی که توسط گلوستن طراحی شده دارای سیستم محرکه هیبرید هیدروژنی جدیدی است که سلول های سوختی هیدروژنی را در کنار یک ژنراتور برق دیزلی معمولی ادغام کرده و امکان دریانوردی بدون آلایندگی را فراهم می کند. این طراحی مقیاس‌پذیر است تا کشتی بتواند 75 درصد از مأموریت‌های خود را کاملا با استفاده از هیدروژن انجام دهد. از سویی برای ماموریت‌های طولانی‌تر، نیروی اضافی توسط ژنراتورهای دیزلی تامین می‌شود.

کشتی 150 فوتی مذکور مجهز به مجموعه ای از ابزارها و حسگرهای نوین همراه با آزمایشگاه‌های پیشرفته خواهد بود که امکان تحقیقات چند‌رشته‌ای را فراهم نموده و درک بهتری از فرآیندهای فیزیکی و بیولوژیکی فعال درآبهای آزاد ساحلی کالیفرنیا را به دست می‌دهد.

کریستوفر جی ویرنیکی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ABS اذعان کرد:

"موسسه رده­بندی ABS مفتخر بوده طی پروژه‌ای که پتانسیل قابل توجهی در کمک به درک اقیانوس‌ها دارد، با شرکای خود پیشگام در توسعه هیدروژن به عنوان سوخت دریایی است. این پروژه توسط صنعت از نزدیک تحت نظارت قرار خواهد گرفت زیرا زمینه جدیدی را ایجاد کرده و توانایی‌های این سوخت جایگزین، نتایج امیدوارکننده‌ای را در دریا نشان می‌دهد."

منبع:

  1. News.Cision
نویسنده, ادمین
ادمین
مهندس دریا و نویسنده مرین تاپیکس