تحویل تانکر دوگانه سوز جدید شرکت MOL با سوخت متانول

تحویل تانکر دوگانه سوز جدید شرکت MOL با سوخت متانول

۱۴۰۱/۱۱/۰۱     14:08

شرکت کشتیرانی Mitsui OSK Lines (MOL)، اخیراً تانکر دوگانه سوز حمل متانول خود را به نام  Cypress Sun از کشتی سازی هیوندای میپو کره جنوبی تحویل گرفته است. این تانکر برای مصرف سوخت های متانول و HFO طراحی شده است.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، این شناور پس از تحویل به شرکت کشتیرانی واترفرانت (WFS) مستقر در کانادا و طی قراردادی بلند مدت، اجاره داده خواهد شد.

این شناور همسان تانکر دیگری به نام Capilano Sun بوده که پیش از این در سال 2021 تحویل داده شده و سپس به اجاره WFS درآمده بود.

شناور دارای طول 186.07 متر، 32.2 متر عرض و ظرفیت حمل بار 49999 تن است. مصرف متانول در مقایسه با سوخت های سنتی می تواند انتشار اکسید های گوگرد (SOX) را تا حدود 99 درصد، ذرات معلق (PM) را تقریباً 95 درصد، اکسید های نیتروژن (NOx) را تا 80 درصد و دی اکسید کربن (CO2) را تا حدود 15 درصد کاهش دهد.

ناوگان فعلی MOL شامل 19 کشتی با سوخت متانول است.

همچنین ادعا شده است که در حال حاضر از 23 تانکر دوگانه سوز متانول فعلی دنیا، 5 فروند در مالکیت این شرکت است. این ادعا مدت کوتاهی پس از اعلام MOL در مورد آغاز فعالیت اولین کشتی ژاپنی با سوخت گاز طبیعی مایع (LNG)  اعلام گردید. کشتی مذکور  Sunflower Kurenai نام دارد و توسط شرکتی وابسته به نام  Ferry Sunflower  اداره می شود.

در اوایل این ماه، MOL  با شرکت های ژاپن پترولیوم اکسپلورشن (Japex) و هوکایدو گاز برای تامین سوخت LNG برای دو کشتی جدید خود به توافق رسید.

منبع:

  1. ship-technology
نویسنده, ادمین
ادمین
مهندس دریا و نویسنده مرین تاپیکس