قوانین مربوط به ابعاد شناورهای قابل پذیرش در بنادر کشور کویت شفاف شد

قوانین مربوط به ابعاد شناورهای قابل پذیرش در بنادر کشور کویت شفاف شد

۱۴۰۱/۰۹/۰۲     23:38

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به تغییر مکرر قوانین مربوط به ابعاد شناور قابل پذیرش در بنادر کویت گفت: این مساله موجب تحمیل هزینه‌های زیادی به مالکین شناورها شده که توسط طرف کویتی در پنجمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و کویت شفاف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نوراله اسعدی اظهار داشت: به عنوان تنها نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در پنجمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و کویت به منظور حصول موافقت طرف کویتی در راستای رفع مشکلات فی مابین دو کشور در حوزه  دریایی و بندری حضور پیدا کردم.

وی افزود: با توجه به اشراف به مسائل و مشکلات موجود در حوزه دریایی بین طرفین که در سال‌های اخیر ایجاد شده بود، موفق شدیم تقریبا تمامی موضوعات را با طرف کویتی مطرح و با مذاکره و چانه زنی بسیار، موضوعات مدنظر را به تایید و تصویب برسانیم.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تغییر مکرر قوانین مربوط به ابعاد شناور قابل پذیرش در بنادر کویت را چالش دانست و گفت: این مساله موجب تحمیل هزینه‌های زیادی به مالکین شناورها شده که توسط طرف کویتی شفاف شد.

اسعدی بیان داشت: طرف کویتی اعلام کرد بندر دوحه شناورهای تا طول ۴۶ متر بیشتر را پذیرش نمی‌کند، بر همین اساس تمام شناورهای ایرانی که کمتر از ۴۶ متر طول دارند در بندر دوحه پذیرش می‌شوند اما موتورلنج‌ها حتی اگر بیشتر از ۴۶ متر طول داشته باشند، در همین بندر فقط پذیرش می‌شود.

وی ادامه داد: بندر الشویخ نیز کشتی‌های با طول ۴۶ متر به بالا را فقط پذیرش می‌کند، بنابراین این بندر موتورلنج‌ها را پذیرش نمی‌کند.

منبع:

  1. PMO
نویسنده, ادمین
ادمین
مهندس دریا و نویسنده مرین تاپیکس