تحویل آخرین فروند از سری کشتی های با آلایندگی صفر به شرکت نورلد نروژ

تحویل آخرین فروند از سری کشتی های با آلایندگی صفر به شرکت نورلد نروژ

۱۴۰۱/۱۰/۲۰     10:47

کشتی‌سازی سنگاپوری Sembcorp Marine آخرین شناور از سه فروند کشتی مسافربری رول آن/رول آف شرکت نروژی نورلد را تحویل داده است. این سری از شناورها کاملاً با باتری کار می کنند.

کشتی مذکور به نام Leikanger، سومین و آخرین فروند از سری Ropax است که توسط Sembcorp Marine برای نورلد ساخته شده است و پس از تحویل همسان های (Sister) آن به نامهای Hella و Dragsvik در مارس و ژوئیه سال گذشته، تحویل داده شده است.

کشتی‌های بدون آلایندگی بر اساس طراحی اختصاصی توسعه یافته توسط شرکت تابعه LMG Marin AS هستند. Leikanger مانند دو شناور همسان دیگر این سری، نیروی رانش خود را از باتری های لیتیوم یونی تأمین می کند و فرآیند شارژ این باتری ها به وسیله انرژی آبی، انجام می شود. علاوه بر این کشتی می تواند در حالت هیبریدی، با استفاده از انرژی ترکیبی باتری-دیزل کار کند.

این شناور همچنین با تمرکز بر ایمنی و راحتی مسافران و خدمه طراحی شده است. بر این اساس شناور مجهز به اتصالات لازم برای شارژ ساحلی با اتصال سریع، قابلیت پهلوگیری و عبور خودکار، بدنه کارآمد، پیشرانه و سیستم بازیابی گرما و امکانات هتلی، طراحی و ساخته شده است.

انتقال این کشتی توسط یک شناور حمل کالای سنگین به نروژ انجام خواهد شد.

این شناور به مسیر دریایی کوتاه نورلد Hella-Vangsnes-Dragsvik کشور نروژ می پیوندد. جایی که دیگر کشتی های همسان در سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده بودند.

Leikanger با سرعت 10 گره دریایی، طول 82.4 متر، ظرفیت حمل 300 نفر و 80 خودرو (یا ترکیب حداکثر 10 خودرو و 10 کامیون کشنده) را داراست.

نورلد اولین کشتی بدون آلایندگی خود به نام MS Ampere را در سال 2014 تحویل گرفت. این شناور توسط کارخانه کشتی سازی Fjellstrand، واقع در ساحل جنوب غربی نروژ، با فناوری باتری ارائه شده توسط زیمنس طراحی و ساخته شده بود. در سپتامبر 2014، کشتی مذکور برنده جایزه معتبر "کشتی سال" در نمایشگاه تجاری SMM هامبورگ آلمان شد.

Sembcorp Marine می‌گوید که این کشتی های Ropax جدید با آلایندگی صفر، هدف نورلد را برای دریانوردی سبز به سمت عملیات کشتی‌های پایدار و کربن‌زدایی بیشتر در صنعت دریایی پیش خواهد برد.

آقای توربیورن برینگدال، مدیر عامل LMG Marin می‌گوید: «ما خوشحالیم که طراحی اختصاصی کشتی Ropax و فناوری نوآورانه برق‌رسانی آبی با موفقیت در توسعه سه کشتی نورلد که با باتری کار می‌کنند، ادغام شده است. این کشتی‌ها که به‌طور سفارشی برای برآورده کردن الزامات پایداری، ایمنی و عملیاتی نورلد طراحی شده‌اند. موقعیت استراتژیک نورلد را به عنوان یک اپراتور پیشرو در خدمات کشتی پایدار بیشتر ارتقا می‌دهند.»

تان هنگ جک، مدیر کشتی‌سازی Sembcorp Marine، می‌گوید که ساخت Leikanger بدون هیچ حادثه‌ای به پایان رسید.

آقای وونگ ونگ سان، رئیس و مدیر عامل شرکت Sembcorp Marine می‌افزاید: «Sembcorp Marine به پیشرفت پایداری زیست‌محیطی از طریق توسعه راه‌حل‌های پیشرو در صنعت برای هدایت حرکت جهانی به سمت انرژی پاک‌تر و کربن‌زدایی دریایی ادامه می‌دهد». "تکمیل موفقیت آمیز آخرین فروند از سری کشتی های بدون آلایندگی Ropax نورلد، تاییدی بر قابلیت های نوآوری سبز و تخصص اثبات شده ما در ارائه راه حل های پایدار برای صنایع فراساحلی، دریایی و انرژی است."

منبع:

  1. gcaptain
نویسنده, ادمین
ادمین
مهندس دریا و نویسنده مرین تاپیکس