انتخاب پیشرانه ی MT30 رولز رویس برای ناوشکن های ASEV ژاپن

جهان


پیشرانه ی MT30 ساخت شرکت رولز رویس به عنوان پیشرانه ی منتخب الکترومکانیکی هیبریدی دوقلو برای تأمین نیروی رانش ناوشکن های مجهز به سیستم Aegis نیروی دریایی ژاپن انتخاب شده است.

روسیه و چین برای توسعه یک مسیر دریایی شمالی شروع به همکاری کرده ند

جهان


فدراسیون روسیه در پی جلب حمایت چین برای توسعه مسیر دریایی جدیدی در شمال آن کشور است. الکسی لیخاچف، رئیس شرکت دولتی Rosatom، در جریان سفری رسمی به هاربین چین، گزارشی را به رئیس جمهور پوتین ارائه داد و اعلام نمود که کمیسیونی فرعی و مشترک مابین چین و روسیه برای توسعه مسیری دریایی در شمال کشور روسیه (NSR) تشکیل شده است.

آخرین گزارش رده بندی شهر های دریایی پیشرو توسط موسسه رده بندی DNV منتشر شد

جهان


آخرین گزارش رده بندی شهر های دریایی پیشرو توسط موسسه رده بندی DNV منتشر شد که شگفتی هایی در آن مشهود است.

امضای توافقنامه کربن زدایی بین DP World و IRENA

جهان


DP World غول بنادر دریایی و لجستیک و آژانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر (IRENA) توافقنامه ای را به منظور کار بر روی راه حل هایی برای کربن زدایی در صنعت کشتیرانی، امضا کرده اند. این توافق ضمن حمایت از تلاشهای قبلی برای مقابله با چالشهای استفاده از سوخت های تجدیدپذیر و توسعه زیر ساخت های مربوط به آن، می تواند به ایجاد و توسعه صنعتی پایدار کمک کند.

تدوین نقشه راه کانال سبز سوئز توسط موسسه رده بندی ABS به سفارش مرجع حاکمیتی کانال سوئز

جهان


موسسه رده بندی ABS و مرجع حاکمیتی کانال سوئز (SCA) تفاهم نامه ای یکساله برای توسعه یک نقشه راه بلند مدت به منظور کربن زدایی کانال سوئز امضا کرده اند. کانال سوئز یکی از شلوغ ترین شاهراه های حمل و نقل آبی دنیاست.

کشتی کروز سلبریتی اسنت با مالکیت شرکت سلبریتی کروز تحویل داده شد

جهان


شرکت سلبریتی کروز (Celebrity Cruises) آخرین شناور خود را با نام سلبریتی اسنت (Celebrity Ascent) و ظرفیت ناخالص 141420 تن از کشتی سازی Chantiers de l'Atlantique واقع در سنت نازایر فرانسه تحویل گرفت.

راه‌اندازی ایستگاه تحقیقاتی چین در جزیره خلیج راس - پیشرفت در مطالعات محیط زیستی و دسترسی به جنوبگان با ناوگان تحقیقاتی بزرگ

جهان


بزرگترین ناوگان شناورهای تحقیقاتی چین برای ساخت ایستگاهی تحقیقاتی در جزیره ای واقع در خلیج راس، در قطب جنوب مستقر شده اند. فرآیند ساخت اولین ایستگاه تحقیقاتی چینی در اقیانوس آرام، اولین بار در سال 2018 آغاز شد. به گزارش تلویزیون دولتی چین، هدف از ساخت این ایستگاه، تحقیقات بر روی موضوعات محیط زیستی عنوان شده است.

توقف پروژه‌های بادی Ørsted در نیوجرسی: تحولات اقتصادی، چالش‌های حقوقی و امید به پیشرفت در ویرجینا

جهان


گروه Ørsted به عنوان توسعه دهنده ای پیشرو در مزارع بادی فراساحلی، فعالیت خود را بر روی دو پروژه تأمین برق در سواحل ایالت نیوجرسی، متوقف نموده است.

سفارش تأمین سوخت سه تانکر هیبریدی توسط شرکت آئرومرین فنلاند از شرکت ترنتانک به دلیل افزایش تقاضای متانول

جهان


به گزارش وبسایت خبری شیپ تکنولوژی، شرکت تأمین کننده سوخت دریایی آئرومرین فنلاند، سفارشی برای تأمین سوخت سه تانکر هیبریدی متعلق به شرکت ترنتانک، دریافت نموده است. موضوعی که به دنبال افزایش روزافزون تقاضای متانول، رخ می دهد.

چین در حال بازرسی شناورهای ژاپنی برای کشف آلودگی هسته ای است

جهان


چین بدون اطلاع قبلی به بررسی وجود آلودگی هسته‌ای در آب توازن شناورهایی که از ژاپن به بنادر خود وارد می‌شوند، پرداخته است، انگیزه‌ای که از نگرانی‌های پس از فوکوشیما نشأت می‌گیرد.