مقررات جدید آلایندگی و آینده نامعلوم کشتی ها

سیستم مدیریت


همزمان با اعمال قوانین جدید در ارتباط با شاخص شدت کربن (CII) از ابتدای سال 2023، آینده عملیاتی هزاران کشتی تجاری نامعلوم است. طبق پیش بینی های فعلی، بیش از یک سوم از فله بر ها، تانکرها و کشتی‌های کانتینری نمی توانند معیارهای مشروح این قوانین را رعایت کنند. آیا کشتی های شما نیز شامل این گروه می شوند؟

راهنمای به کارگیری کد سیستم مدیریت ایمنی

سیستم مدیریت


اهداف اصلی کد ISM در 2 هدف اصلی خلاصه می شود، عملیات ایمن در کشتی ها و جلوگیری از آلودگی محیط زیست توسط آنها. کد ISM اولین بار طی مقرره مجمع اصلی سازمان بین المللی دریانوردی، Res. A.741 (18) تصویب و ابلاغ شده و تاریخ لازم الاجرا شدن آن، تحت مفاد فصل نهم کنوانسیون سولاس، یکم جولای 1998، تعیین گردیده بود. هدف از این کد، فراهم نمودن استانداردی بین المللی به منظور دستیابی به عملیات ایمن و جلوگیری از آلودگی محیط زیست دریایی توسط کشتی ها می باشد.

تفاهم نامه افسران کنترل بندری در حوزه اقیانوس هند

سیستم مدیریت


به منظور ایجاد یک تفاهم نامه افسران کنترل بندری در حوزه اقیانوس هند (IOMOU) جلسات مقدماتی آن در دو مرحله ابتدا در اکتبر 1997 میلادی در هند و سپس در ژوئن 1998 در آفریقای جنوبی، تشکیل گردید. هدف اصلی سیستم افسران کنترل بندری، بررسی وضعیت شناورهای خارجی متردد در بنادر تحت کنترل آنها از نظر میزان تطابق با الزامات کنوانسیون های بین المللی دریایی می باشد.

مروری بر باشگاه های P&I

سیستم مدیریت


در صنایع دریایی و کشتیرانی با سه نوع مختلف بیمه دریایی سر کار داریم: بیمه بدنه و ماشین آلات، بیمه بار و بیمه حفاظت و غرامت یا اصطلاحا P&I. در این مقاله تلاش بر این خواهد بود که در مورد بیمه P&I و پوشش های آن صحبت کنیم. یک باشگاه حفاظت و غرامت (P&I Club) در واقع به صورت یک مجموعه ای در نظر گرفته می شود که حمایت در برابر ریسک های مرتبط و غرامت ناشی از این ریسک ها، برای اعضای آن مجموعه با نسبت مشخصی توزیع می شود. بر خلاف شرکت های بیمه گر دریایی که اطلاعات مربوطه به حوزه بیمه را ممکن است به مراجع دیگر نیز ارائه دهند، این باشگاه ها اطلاعات مربوطه را تنها به اعضای خود ارائه خواهند داد.