کامل شدن آزمایشات سلول سوخت متانول توسط شرکت بلو ورلد

تکنولوژی


شرکت فناوری سبز Blue World Technologies اولین سلول سوختی دما بالای PEM خود را با ظرفیت 200 کیلووات قبل از نصب بر روی شناور سوخت متانول متعلق به مرسک، با موفقیت آزمایش کرد. فرآیند تکمیل آزمایشات در تأسیساتی واقع در دانمارک به پایان رسید و بر اساس نتایج به دست آمده، استفاده از این فناوری را می توان پیشرفتی بزرگ در تلاش برای کربن زدایی از حمل و نقل دریایی، به حساب آورد.

گزارش به کارگیری سلولهای سوختی در کشتی ها

تکنولوژی


مرکز تحقیقاتی Mærsk Mc-Kinney Møller ، گزارشی در خصوص کشتیرانی بدون کربن ارائه کرده که در آن به موضوع ارزیابی فنی-اقتصادی کاربرد سلولهای سوختی در سیستم های تولید برق کشتی ها، پرداخته شده است.

استفاده از سیستم هوش مصنوعی تحلیل ویدیویی برای افزایش سطح ایمنی کشتی ها توسط شرکت HMM

تکنولوژی


شرکت کشتیرانی HMM قرار است با استفاده از سیستم تحلیلی ویدیویی به همراه هوش مصنوعی دیپ آیز(DeepEyes)، سطح ایمنی شناورهای خود را افزایش دهد. دیپ آیز، به گونه ای طراحی شده است که حوادثی مانند آتش سوزی، دود، عدم به کارگیری تجهیزات ایمنی توسط افراد و سقوط را تشخیص داده و به سرعت هشدارهای لازم را فعال می کند.

شرکت Fortescue در حال انجام تست های دریانوردی و پیشرانه اولین کشتی با سوخت آمونیاک است

تکنولوژی


شرکت Fortescue استرالیا در حال انجام تست دریانوردی بر روی اولین کشتی با سوخت آمونیاک است. این تست ها با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی سنگاپور (MPA) انجام می‌شود و به منظور بررسی ایمنی کشتی از روش‌های جدیدی نظیر مدل‌سازی گازهای خروجی سوخت آمونیاک و نظارت با استفاده از پهباد استفاده می‌کند.

ساخت بزرگترین فری هیدروژنی جهان با همکاری شرکت Bergen Engines

تکنولوژی


شرکت Bergen Engines در تولید موتورهای دریایی دور متوسط و سری ژنراتورها شناخته شده است و قرار است نقش کلیدی در ساخت بزرگترین کشتی‌های هیبریدی سوخت هیدروژنی جهان ایفا کند. این کشتی‌ها قادر به استفاده از هیدروژن و روغن گیاهی تصفیه شده با آب (HVO) هستند که یک سوخت تجدیدپذیر با محتوای کربن پایین است. استفاده از HVO می‌تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و آلاینده‌های دیگر کمک کند.

راه اندازی ابزار هوش مصنوعی «برنامه ریز استقرار» توسط شرکت Bearing AI

تکنولوژی


متخصصان هوش مصنوعی دریایی شرکت Bearing AI از راه اندازی یک سامانه ی «برنامه ریز استقرار» جدید خبر می دهند که هدف از آن کمک به خطوط حمل دریایی بار برای تغییر محیط نظارت بر ناوبری و در عین حال تضمین تحویل سریع تر و سودآوری بیشتر در این صنعت خواهد بود.

Wärtsilä در حال توسعه موتورهای جدیدی با سوخت متانول است

تکنولوژی


شرکت وارتسیلا (Wärtsilä) اخیراً طی بیانیه ای از اضافه کردن چهار موتور جدید به مجموعه تجاری فعلی خود، خبر داد. موتورهای جدید به نامهای Wärtsilä 20، Wärtsilä 31، Wärtsilä 46F و Wärtsilä 46TS همراه با موتور Wärtsilä 32 که سال قبل معرفی شده بود، تا سال 2025 به تولید انبوه خواهند رسید.

شرکت کشتی رانی آمریکایی SWICTH Maritime با جذب 10 میلیون دلار، راه خود را به توسعه ناوگان برقی و هیدروژنی با آلایندگی صفر باز کرد

تکنولوژی


شرکت کشتی رانی آمریکایی سوئیچ مریتایم (SWITCH Maritime) به عنوان شرکتی نوپا با هدف آلایندگی صفر، اخیراً موفق شده است برای توسعه ناوگان برقی و هیدروژنی خود، سرمایه ای معادل 10 میلیون دلار جذب نماید.

همکاری جدید شرکت های KSOE و KEPCO برای توسعه نیروگاه‌های هسته‌ای شناور و کاهش انتشار کربن

تکنولوژی


شرکت‌های مهندسی کشتی‌سازی و فراساحل کره جنوبی (KSOE) و KEPCO در یک همکاری جدید اعلام کرده‌اند که اهدافشان شامل طراحی و ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای مستقر بر روی شناورهای بارج در حال پیشرفت می باشد.

تحویل شناور هیدروژنی چینی و پیشرفت تکنولوژی در کشتی‌های متردد در آبهای داخلی این کشور

تکنولوژی


نخستین شناور با قابلیت استفاده از سوخت هیدورژنی چینی تحویل داده شد. مقامات شرکت تری گئورگز ضمن اعلام این خبر و پذیرش راهبری غیر تجاری این شناور، آنرا به عنوان پیشرفتی بزرگ در کاربرد فناوری سلول های سوخت هیدورژنی در کشتی های متردد در آبهای داخلی چین، بر شمرده اند. رسانه های چینی نیز از این شناور به عنوان بزرگترین شناور تکمیل شده حال حاضر دنیا که از این فناوری استفاده می کند، یاد کرده اند.